• Dla wszystkich posiadaczy kotłów marki TORUS przygotowaliśmy specjalną ofertę rabatową.

     

    promocja

  • Negocjuj
  • ARCA
  • viadrus
  • Wolf
  • AIR

HEITZ MAX EKO

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 18 700,00 zł 18700.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Heitz
Kod produktu: HeitzMaxEko75kW
Pin It

Opis

Max Eko

 

Kocioł stalowy, trójciągowy o budowie płomieniówkowej z automatycznym podawaniem paliwa; brak możliwości rusztu awaryjnego; modele 60 – 150 kW wyposażone są w jeden układ nawęglania [przykręcany uniwersalnie: prawo-lewo], natomiast modele 200 – 300 kW posiadają dwa oddzielne, niezależne układy nawęglania [dwa palniki, dwa kosze zasypowe, dwie automatyki]; regulacja temperatury, procesu podawania paliwa i jego spalanie odbywa się za pomocą automatyki; płomieniówki wyposażone w zawirowyvvacze spalin [zwiększenie sprawności urządzenia]; blachy osłonowe wykonane z pełnego ocynku pomalowane proszkowo.

Max Eko Przekrój

Kotły centralnego ogrzewania HEITZ MAX są kotłami najnowszej konstrukcji, przeznaczonymi do spalania węgla w postaci groszku.

Konstrukcja kotła jest kontynuacją konstrukcji kotła HEITZ MAX, który jest naszym sztandarowym urządzeniem do spalania paliw stałych.

Dzięki połączeniu wymiennika o bardzo dużej skuteczności wymiany ciepła (sprawdzonym pod każdym względem) z podajnikiem ślimakowym, w skład którego wchodzi palnik retortowy (otrzymano zespół grzewczy o bardzo wysokiej sprawności i łatwej obsłudze. W skład zestawu wchodzi również zasobnik paliwa o pojemności, która jest w stanie zabezpieczyć zapotrzebowanie paliwa nawet na kilka dni.

Wykorzystanie palnika retortowego umożliwia niemalże bezobsługową eksploatację kotła, co jest mile widziane przez użytkowników. Do obsługi kotła należy dosypywanie paliwa do zbiornika, a po odpowiednim ustawieniu parametrów regulatora kotła, pozostaje jedynie kontrola jego pracy. W zależności od wielkości rozbioru ciepła i pojemności zasobnika paliwa, jeden zasyp paliwa może wystarczyć od dwóch dni do tygodnia.

Spalanie paliwa z wykorzystaniem palnika powoduje uzyskanie dużo mniejszego zanieczyszczenia spalin jak również mniejszej ilości popiołów. Dzieje się tak z powodu spalania małych dawek paliwa, które dozowane są przez podajnik w dowolnie nastawianych prędkościach i przedziałach czasowych pracy podajnika.

Zastosowanie podajnika umożliwia również płynną zmianę jego wydajności, a poprzez to niwelujemy niemalże całkowicie możliwość przegrzania kotła. Powoduje to dostosowanie mocy kotła w sposób automatyczny do wielkości rozbioru ciepła.

Automatyka kotła posiada wszystkie urządzenia zabezpieczające ochronę termiczną kotła, urządzenie do sterowania pracą podajnika i wentylatora, jak również do obsługi pompy centralnego ogrzewania. Ponadto w skład regulatora mogą wchodzić dodatkowe urządzenia do sterowania pompą ładowania zasobnika wody użytkowej i obsługi zaworu mieszającego.

Kocioł HEITZ uzyskał pozytywną aprobatę Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, co świadczy o jego bardzo dobrych parametrach eksploatacyjnych, jak również o małej szkodliwości dla otaczającego nas środowiska.

Przekrój

 Przekrój 200-300kW

Dane Techniczne 80-150 kW

Dane Techniczne 200-300kW

Tabela

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl