• Dla wszystkich posiadaczy kotłów marki TORUS przygotowaliśmy specjalną ofertę rabatową.

   

  promocja

 • Negocjuj
 • ARCA
 • viadrus
 • Wolf
 • AIR

HEITZ EKO 3 16kW

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 8 700,00 zł 8700.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.18182
Producent: Heitz
Kod produktu: HeitzEKO316kW
Pin It

Opis

 

 

Paliwo zastosowawcze: węgiel kamienny typ 31 (płomienny) lub 32 (gazowopłomienny) sortymentu groszek o uziarnieniu 5-25 mm, miał węglowy; zastępczo pellets, drewno opałowe lub węgiel.

 

EKO 3 to uniwersalny kocioł grzewczy

Kotły wyposażone są w żeliwny palnik retortowy II generacji typu BRUCER umożliwiający spalanie zarówno ,,eko groszku” jak i miału węglowego, wymienny ruszt żeliwny do spalania drewna opałowego oraz węgla, szufladę na popiół, zestaw do czyszczenia kotła (szczotka, skrobak), zawirowywacz spalin.

Ślimak układu podawania wykonany jest w całości z żeliwa, podparty jest w dwóch miejscach (co eliminuje jego zablokowanie w przypadku podawania miału węglowego).

Automatyka kotła EKO 3 ecoMAX 800R obsługuje m.in. pracę pompy c.o. oraz pompy c.w.u. (priorytet) i cyrkulację, wbudowane STB, reguluje proces spalania poprzez sterowanie wentylatorem nadmuchowym oraz układem nawęglania, posiada termiczne zabezpieczenie przed cofaniem płomienia, sterowanie pogodowe w oparciu o indyvidual fuzzy logic.

 

Sterownik 800R

Funkcje regulatora EcoMax 800R:                                                

 • Funkcja ,,dobre spalanie" – indyvidual fuzzy logic automatyczna praca kotła z dążeniem do spalania zupełnego i całkowitego
 •  Regulacja pogodowe na bazie krzywych grzewczych.
 • Adaptacyjny sposób regulacji mieszaczami.
 •  Rozbudowa o dodatkowy moduł sterujący pogodowo dwoma obiegami mieszaczowymi.
 • Możliwość dołączenia drugiego panelu np. do pokoju.
 • Automatyczne utrzymanie zadanej temperatury w instalacji c.o.
 • Funkcja ochrony powrotu – po podłączeniu czujnika powrotu i zadeklarowaniu ochrony- realizacja ochrony z archiwizacją danych.
 • Możliwość współpracy z kotłem rezerwowym.
 • Funkcja informacji o wszystkich stanach pracy urządzenia.

 

 Funkcje sterownika

Stal

Zawory

 

 

Buton

 

Urządzenie, jakim jest EKO 3 wykonane jest z wysokiej jakości stali spawalnej o grubości 5mm i 3 mm. Komora paleniskowa i wszystkie elementy grzewcze wykonane zostały z blachy o grubości 5 mm, natomiast płaszcz wodny został wykonany z blachy o grubości 3 mm.

Sama budowa kotła jest prostą konstrukcją w skład której wchodzą dwie podstawowe części oddzielone przegrodą wodną poziomą (4). W dolnej części kotła znajduje się komora paleniskowa (16) z palnikiem retortowym (11), w którym spala się paliwo oraz przegroda wodna pionowa (5), natomiast powyżej przegrody wodnej poziomej (4) znajduje się część grzewcza w skład, której wchodzą: kolumna wodna, płaszcz wodny oraz płomienica przechodząca w czopuch (3).

Komora paleniskowa (16) posiada dodatkową klapę (15), która ma za zadanie kierowanie spalin do tyłu kotła podczas jego pracy, a po otwarciu klapy umożliwia łatwy dostęp do komory paleniskowej.

W górnej części kotła między drzwiami załadunkowymi (14), a płomienicą znajduje się antywypływowa przegroda spalin (13), która spowalnia przepływ spalin w czasie pracy oraz nie dopuszcza do nadmiernego wydostawania się spalin podczas otwarcia drzwi oraz do nadmiernego nagrzewania się drzwi załadunkowych (14).

Czyszczenie kotła odbywa się poprzez drzwi górne załadunkowe (14) i po wyjęciu klapy (13 i 15) oraz drzwi popielnikowe (18) znajdujące się w dolnej części kotła (poprzez opróżnienie szuflady).

Spalanie paliwa odbywa się w palniku retortowym (11) umieszczonym w komorze paleniskowej (16), skąd produkty spalania kierowane są do tylniej części komory, a następnie unosząc się ku górze opływają pionową przegrodę wodną (5) skąd przedostają mięsie ku poziomej przegrodzie wodnej (4) również opływając ją, aby następnie na nawrocie i wytrąceniu prędkości w przedniej części kotła kierować się do płomienicy – czopucha (3), dodatkowo pokonując opory zawirowywacza.

Dostarczanie paliwa do palnika odbywa się poprzez podajnik ślimakowy, łączący zasobnik paliwa z palnikiem za pomocą silnika elektrycznego, który poprzez przekładnie napędza ślimak. W palniku paliwo wypychane jest ku górze tworząc kopczyk żaru. Wraz z paliwem dostarczane jest powietrze, przez wentylator zamontowany w dolnej części podajnika, które przez układ dysz dostaje się do palnika i rozżarzonych cząstek węgla inicjując spalanie.

Podłączenie hydrauliczne kotła ułatwiają króćce gwintowane zewnętrznie G 1 1/2”, natomiast króciec do napełniania i spuszczania wody z kotła posiada gwint 3/4”. Czopuch kotła będący przedłużeniem płomienicy wykonany jest z rury stalowej o średnicy 159 mm.

 

 

Schemat Eko 3 

 

 

Tabela wymiarowaDane wymiarowe

palnik

Tabela  

Opał stosowany

Węgiel
kamienny
"groszek"

Węgiel
kamienny
"gruby"

Węgiel
kamienny
"miał"

Brykiet
trocinowy-
pelety

Drewno
opałowe

 

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl