• Dla wszystkich posiadaczy kotłów marki TORUS przygotowaliśmy specjalną ofertę rabatową.

     

    promocja

  • Negocjuj
  • ARCA
  • viadrus
  • Wolf
  • AIR

HEITZ EKO 24kW

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 9 778,50 zł 9778.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.47367
Producent: Heitz
Kod produktu: HeitzEKO24kW
Pin It

Opis

 

 Opis

 

Kotły centralnego ogrzewania HEITZ EKO są kotłami najnowszej konstrukcji, przeznaczonymi do spalania węgla w postaci groszku

Konstrukcja kotła jest kontynuacją konstrukcji kotła HEITZ M, który jest naszym sztandarowym urządzeniem do spalania paliw stałych.

Dzięki połączeniu wymiennika o bardzo dużej skuteczności wymiany ciepła (sprawdzonym pod każdym względem) z podajnikiem ślimakowym, w skład którego wchodzi palnik retortowy otrzymano zespół grzewczy o bardzo wysokiej sprawności i łatwej obsłudze. W skład zestawu wchodzi również zasobnik paliwa o pojemności, która jest w stanie zabezpieczyć zapotrzebowanie paliwa nawet na kilka dni.

Wykorzystanie palnika retortowego umożliwia niemalże bezobsługową eksploatację kotła, co jest mile widziane przez użytkowników. Do obsługi kotła należy dosypywanie paliwa do zbiornika, a po odpowiednim ustawieniu parametrów regulatora kotła, pozostaje jedynie kontrola jego pracy. W zależności od wielkości rozbioru ciepła i pojemności zasobnika paliwa, jeden zasyp paliwa może wystarczyć od dwóch dni do tygodnia.

Spalanie paliwa z wykorzystaniem palnika powoduje uzyskanie dużo mniejszego zanieczyszczenia spalin jak również mniejszej ilości popiołów. Dzieje się tak z powodu spalania małych dawek paliwa, które dozowane są przez podajnik w dowolnie nastawianych prędkościach i przedziałach czasowych pracy podajnika.

Zastosowanie podajnika umożliwia również płynną zmianę jego wydajności, a poprzez to niwelujemy niemalże całkowicie możliwość przegrzania kotła. Powoduje to dostosowanie mocy kotła w sposób automatyczny do wielkości rozbioru ciepła.

Poza możliwością spalania paliwa z pomocą podajnika istnieje również możliwość spalania metodą tradycyjną na ruszcie żeliwnym z ręcznym załadunkiem paliwa. Możliwość ta została zabezpieczona w celu kontynuacji palenia w przypadku braku prądu, awarii podajnika lub braku paliwa odpowiedniego rodzaju. W takiej sytuacji wystarczy rozłożyć dostarczony ruszt sztabkowy na wcześniej przygotowanych prowadnicach, a następnie możemy załadować do kotła posiadane paliwo. W zależności od sytuacji spalanie może następować poprzez włączenie dopływu powietrza z wentylatora wchodzącego w skład podajnika ślimakowego lub poprzez uchylenie dolnych drzwi popielnicowych.

Automatyka kotła posiada wszystkie urządzenia zabezpieczające ochronę termiczną kotła, urządzenie do sterowania pracą podajnika i wentylatora, jak również do obsługi pompy centralnego ogrzewania. Ponadto w skład regulatora mogą wchodzić dodatkowe urządzenia do sterowania pompą ładowania zasobnika wody użytkowej i obsługi zaworu mieszającego.

Kocioł HEITZ uzyskał pozytywną aprobatę Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, co świadczy o jego bardzo dobrych parametrach eksploatacyjnych, jak również o małej szkodliwości dla otaczającego nas środowiska.

 

 

Stal

Zawory

 

 

Buton

 

 Urządzenie, jakim jest EKO wykonane jest z wysokiej jakości stali spawalnej o grubości 5 i 3 mm o konstrukcji gięto spawanej. Komora paleniskowa i wszystkie elementy grzewcze wykonane zostały z blachy o grubości 5 mm, natomiast płaszcz wodny został wykonany z blachy o grubości 3 mm, który dodatkowo wzmocniony jest zespórkami.

Sama budowa kotła jest prostą konstrukcją, w skład, której wchodzą dwie podstawowe części oddzielone przegrodą wodną poziomą (4). W dolnej części kotła znajduje się komora paleniskowa (14) z palnikiem retortowym (9), w którym spala się paliwo oraz przegroda wodna pionowa (5). Powyżej przegrody wodnej poziomej (4) znajduje się część grzewcza w skład, której wchodzą: kolumna wodna, płaszcz wodny oraz płomienica przechodząca w czopuch (3).

Komora paleniskowa (14) posiada dodatkową klapę (13), która ma za zadanie kierowanie spalin do tyłu kotła podczas jego pracy, a po otwarciu klapy umożliwia łatwy dostęp do komory paleniskowej.

W górnej części kotła między drzwiami załadunkowymi (12), a płomienicą znajduje się antywypływowa przegroda spalin (11), która spowalnia przepływ spalin w czasie pracy i nie dopuszcza do nadmiernego wydostawania się spalin podczas otwarcia drzwi, oraz do nadmiernego nagrzewania się drzwi załadunkowych (12).

Czyszczenie kotła odbywa się przez drzwi górne - załadunkowe (12) poprzez wyjęcie klapy (11 i 13) oraz drzwi dolne - popielnikowe (16) znajdujące się w dolnej części kotła poprzez opróżnienie szuflady.

Spalanie paliwa odbywa się w palniku retortowym (9) umieszczonym w komorze paleniskowej (14), skąd produkty spalania kierowane są do tylnej części komory, a następnie unosząc się ku górze opływają pionową przegrodę wodną (5) skąd przedostają się ku poziomej przegrodzie wodnej (4) również ją opływając, aby następnie na nawrocie i wytrąceniu prędkości w przedniej części kotła kierować się do płomienicy – czopucha (3), dodatkowo pokonując opory zawirowywacza.

Dostarczanie paliwa do palnika odbywa się poprzez podajnik ślimakowy, łączący zasobnik paliwa z palnikiem za pomocą silnika elektrycznego, który poprzez przekładnie napędza ślimak.

W palniku paliwo wypychane jest ku górze tworząc kopczyk żaru. Wraz z paliwem dostarczane jest powietrze, przez wentylator zamontowany w dolnej części podajnika, które przez układ dysz dostaje się do palnika i rozżarzonych cząstek węgla inicjując spalanie.

Dzięki izolowaniu zewnętrznej powierzchni kotła poprzez izolację termiczną, która wykonana jest z bezazbestowej wełny mineralnej o grubości 5 cm otulonej poszyciem zewnętrznym wykonanym z ocynkowanych blach stalowych unika się strat ciepła.

Podłączenie hydrauliczne kotła ułatwiają cztery króćce G 1 1/2” o gwincie zewnętrznym, które służą do zasilania kotła i instalacji c.o., należy podłączać instalację do króćca tak, aby dany obieg był po przekątnej kotła. Czopuch kotła będący przedłużeniem płomienicy wykonany jest z rury stalowej o średnicy 159 mm.

 

Przekrój

 

palnik

 

 

Dane
techniczne
Moc
znamionowa
Zakres
mocy
Zakres temp.
pracy
Temperatura
spalin
Pojemność
wodna
Minim. ciąg
kominowy
Przyłącze
komina
Masa kotła Objętość
paleniska
Typ kotła kW kW °C °C l Pa mm kg dm3
EKO 16 16 5–16 55-90 120-180 70 18 160 350 200
EKO 24 24 8–24 55-90 120-180 85 18 160 380 200
EKO 35 35 15–35 55-90 120-180 100 20 160 420 300
EKO 45 45 20-45 55-90 120-180 115 20 160 450 300
   

Opał stosowany

Węgiel
kamienny
"groszek"

Węgiel
kamienny
"gruby"

Węgiel
kamienny
"miał"

Brykiet
trocinowy-
pelety

Drewno
opałowe

 

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl